Δευτέρα, 19 Ιουνίου
2023
Στο πλαίσιο συντονισμού-διαταγών από 4η ΠΕΔΙΛΣ-ΕΛ.ΑΚΤ για διενέργεια ελέγχων ευρείας έκτασης σε ότι αφορά την πάταξη εμπορίας και διακίνησης ναρκωτικών ουσιών το Κ.Λ.ΒΟΛΟΥ/ ΠΟΔΙΝ, Γρ. Ασφαλείας Β΄Λ/Τ Αγ. Κωνσταντίνου και Λ/Χ Στυλίδας , την 17/06/2023 πρωινές ώρες κατά την διάρκεια επιβίβασης σε δρομολογημένο πλοίο εντός αρμοδιότητας προαναφερόμενου Λιμενικού Τμήματος, κατόπιν διενεργηθέντων νομότυπων ελέγχων συνελήφθη αλλοδαπός ενήλικος επιβάτης κάτοικος Αθηνών ο οποίος θα ταξίδευε με πλοίο με προορισμό νησί των β. Σποράδων, όπου στην κατοχή του βρέθηκαν ναρκωτικές ουσίες και συγκεκριμένα :
Α) ποσότητα μεικτού βάρους 4,1 gr σε νάιλον συσκευασία ακατέργαστης κάνναβης
Β) ένα (01) πλαστικό τρίφτη με υπολείμματα κάνναβης
Ανωτέρω ναρκωτικές ουσίες κατασχέθηκαν από Λ/Χ Στυλίδας /Β΄Λ/Τ Αγ. Κωνσταντίνου διενεργήθηκε προανάκριση και σχηματίστηκε δικογραφία στο πλαίσιο της αυτόφωρης διαδικασίας ενώ κατόπιν εντολής εισαγγελέα Λαμίας ο συλληφθείς αφέθηκε ελεύθερος
Καλόγηρος Στυλίδας, 35300 Στυλίδα τηλ.: 2238022329
e-mail: stylida@hcg.gr
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiY_1t5zxDl39wk1_r7uJD_2ayZXGIrxoKKSkDTuxIDRJ9TU-LrqZyKw7FTvYIFsgiRjpbcipTrBYO4FP_4buVGIWRZMaTifAqKeFn8BtS-gbT6mGlOqvBjqKZSHaC4H2hAYc6kpznkABc/w36-h30-rw/google-news%2540x2.png)
ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
ΕΓΓΡΑΦΕΙΤΕ ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΜΑΣ ΣΤΟ You Tube
Δεν υπάρχουν σχόλια :
Δημοσίευση σχολίου
ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ:
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το STILIDA NEWS δεν υιοθετεί καθ' οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή.
Δεν πρόκειται να λογοκρίνεται κανένα σχόλιο που θα περιλαμβάνει καλοπροαίρετη κριτική ή θα διορθώνει κάποιο δικό μας σφάλμα.Τα συκοφαντικά, υβριστικά, απειλητικά, εκβιαστικά, ρατσιστικά ή κοινωνικού αποκλεισμού μηνύματα θα διαγράφονται.
ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΑΣ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ.
Απαντήσεις από τον διαχειριστή μόνο στα επώνυμα σχόλια.