2ο Δ.Σ. Εχιναίων: Αποκριάτικη Γιορτή στο σχολείο μας, 15-3-2024
Κάθε χρόνο η Αποκριάτικη γιορτή μας μας γεμίζει χαρά! Μαθαίνουμε αποκριάτικα έθιμα, τραγουδάμε περιπαικτικά τραγούδια και χορεύουμε παραδοσιακούς αποκριάτικους χορούς, μεταμφιεζόμαστε με πρωτότυπους και αστείους τρόπους, ετοιμάζουμε και μοιραζόμαστε σπιτικές ζυμαρολιχουδιές με -τι άλλο;- γαλακτοκομικά και αυγά... Στο σχολείο μας γίνεται ένα μεγάλο πανηγύρι, όπου συμμετέχουμε μικροί και μεγάλοι κι ευχόμαστε "...ας κρατήσουν οι χοροί" όσο περισσότερο γίνεται!
*Ευχαριστούμε τις δασκάλες και τους δασκάλους μας -ιδίως την κ. Κατερίνα Πολυμέρου και τον κ. Στάθη Σκάρλα- ευχαριστούμε τους καλούς μας γονείς που με τις πολλές λιχουδιές μάς βοήθησαν να ...πάρουμε δυνάμεις κι ευχαριστούμε πολύ-πολύ και τον κ. Γιάννη (που έχει την ταβέρνα Ι.Γ. Γκλαντζούνη "Αχινός") για τα νοστιμότατα μεζεδάκια που μας προσέφερε και φέτος με ένα μεγάλο χαμόγελο!
![google](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjmCwM8rRqD6UwtJ9zXRWrlxkonDcfGNUakEJHp0Xqi2CjBY-Psv1_KFFG6K8dU4c4nE09yoAGi57EIOZQWOmmZk5RzBVtqNYWPXh1cC4oXZTT_a5O1dAYN0dF4KbxrPTlI__bJ29zXlsA/w36-h30-rw/google-news%2540x2.png)
ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
ΕΓΓΡΑΦΕΙΤΕ ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΜΑΣ ΣΤΟ You Tube
Δεν υπάρχουν σχόλια :
Δημοσίευση σχολίου
ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ:
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το STILIDA NEWS δεν υιοθετεί καθ' οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή.
Δεν πρόκειται να λογοκρίνεται κανένα σχόλιο που θα περιλαμβάνει καλοπροαίρετη κριτική ή θα διορθώνει κάποιο δικό μας σφάλμα.Τα συκοφαντικά, υβριστικά, απειλητικά, εκβιαστικά, ρατσιστικά ή κοινωνικού αποκλεισμού μηνύματα θα διαγράφονται.
ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΑΣ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ.
Απαντήσεις από τον διαχειριστή μόνο στα επώνυμα σχόλια.