![ΣΤΥΛΙΔΑ: ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΩΝ ΘΕΟΦΑΝΕΙΩΝ 2024 ΣΤΥΛΙΔΑ: ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΩΝ ΘΕΟΦΑΝΕΙΩΝ 2024](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh2L0yrcGXoGVCIsM-lIT3cP9uLLVm2nc-ASkuTBTTT2QAYPzvpSlz2A8uhj0FotP2n4fgZEHwaOIYsOLpX-gE3wtQSkUpA0Qxntu8EJH1T01RA5cET9pgR6579mgAXZWtgBeL3uszQO9pxy4Y0ZArquffu1keGWRtzHeZpbJEIinKMNbJ7wNrGiVvQGTg/s600-rw/THEOFANEIA_2024%20%2811%29.jpg)
Με λαμπρότητα πραγματοποιήθηκε και φέτος στη Στυλίδα, ο εορτασμός των Θεοφανίων και ο αγιασμός των υδάτων.
Η Θεία Λειτουργία τελέσθηκε στον Μητροπολιτικό Ναό του Αγίου Αθανασίου, παρουσία εκπροσώπων τοπικών, στρατιωτικών και αστυνομικών αρχών, ενώ λίγο αργότερα πραγματοποιήθηκε η ρίψη του Τιμίου Σταυρού στο λιμάνι, από τον Μητροπολίτη Φθιώτιδας κ. Συμεων για τον καθαγιασμό των υδάτων.
Από νωρίς το λιμάνι είχε κατακλυστεί από πολύ κόσμο - βοήθησε και ο καλός καιρός-.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiY_1t5zxDl39wk1_r7uJD_2ayZXGIrxoKKSkDTuxIDRJ9TU-LrqZyKw7FTvYIFsgiRjpbcipTrBYO4FP_4buVGIWRZMaTifAqKeFn8BtS-gbT6mGlOqvBjqKZSHaC4H2hAYc6kpznkABc/w36-h30-rw/google-news%2540x2.png)
ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
ΕΓΓΡΑΦΕΙΤΕ ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΜΑΣ ΣΤΟ You Tube
Δεν υπάρχουν σχόλια :
Δημοσίευση σχολίου
ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ:
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το STILIDA NEWS δεν υιοθετεί καθ' οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή.
Δεν πρόκειται να λογοκρίνεται κανένα σχόλιο που θα περιλαμβάνει καλοπροαίρετη κριτική ή θα διορθώνει κάποιο δικό μας σφάλμα.Τα συκοφαντικά, υβριστικά, απειλητικά, εκβιαστικά, ρατσιστικά ή κοινωνικού αποκλεισμού μηνύματα θα διαγράφονται.
ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΑΣ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ.
Απαντήσεις από τον διαχειριστή μόνο στα επώνυμα σχόλια.