“Boυλιάξαμε από τις κακοτεχνίες της Ε.Ο – Ας γίνει επιτέλους κάτι” – Διαμαρτυρίες από κατοίκους της Αγίας Μαρίνας
Τα ορμητικά νερά της χθεσινής νεροποντής πέρασαν σαν ποτάμι μέσα από το χωριό αλλά και τα υπόγεια και τις αυλές των σπιτιών τους.
“Πρόκειται για μια κακοτεχνία που μας δημιούργησε και χθες, όπως και στην περίπτωση του Ιανού πολλά προβλήματα, έχουμε εκφράσει τις διαμαρτυρίες και τα παράπονα μας κατ’ επανάληψη, χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα” λένε χαρακτηριστικά κάτοικοι της περιοχής, ζητώντας για μία ακόμη φορά να αποκατασταθεί η κακοτεχνία για να μην πλημμυρίζουν σε κάθε κακοκαιρία.
Διαμαρτυρίες αλλά και εκκλήσεις να ΄γίνει επιτέλους κάτι με ένα μεγάλο “κανάλι” που μεταφέρει τα νερά της βροχής από τη νέα Εθνική Οδό μέσα στο χωριό, στους δρόμους και τις αυλές τους, εκφράζουν κάτοικοι της Αγίας Μαρίνας.
Τα ορμητικά νερά της χθεσινής νεροποντής πέρασαν σαν ποτάμι μέσα από το χωριό αλλά και τα υπόγεια και τις αυλές των σπιτιών τους.
“Πρόκειται για μια κακοτεχνία που μας δημιούργησε και χθες, όπως και στην περίπτωση του Ιανού πολλά προβλήματα, έχουμε εκφράσει τις διαμαρτυρίες και τα παράπονα μας κατ’ επανάληψη, χωρίς ωστόσο αποτέλεσμα” λένε χαρακτηριστικά κάτοικοι της περιοχής, ζητώντας για μία ακόμη φορά να αποκατασταθεί η κακοτεχνία για να μην πλημμυρίζουν σε κάθε κακοκαιρία.
Δεν υπάρχουν σχόλια :
Δημοσίευση σχολίου
ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ:
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το STILIDA NEWS δεν υιοθετεί καθ' οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή.
Δεν πρόκειται να λογοκρίνεται κανένα σχόλιο που θα περιλαμβάνει καλοπροαίρετη κριτική ή θα διορθώνει κάποιο δικό μας σφάλμα.Τα συκοφαντικά, υβριστικά, απειλητικά, εκβιαστικά, ρατσιστικά ή κοινωνικού αποκλεισμού μηνύματα θα διαγράφονται.
ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΑΣ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ.
Απαντήσεις από τον διαχειριστή μόνο στα επώνυμα σχόλια.