«Στέρεψαν τα δάκρυα και έγιναν οργή – Τέρμα ως εδώ καμία ανοχή»
Γέμισε κόσμο το Κέντρο της Λαμίας , το πρωί της Τετάρτης (8/3) , σε μια πρωτοφανή συγκέντρωση διαμαρτυρίας των κατοίκων της Φθιώτιδας που απαίτησαν με μια φωνή : «Αυτό το έγκλημα να μην συγκαλυφθεί…»
Εργαζόμενοι, μαθητές, φοιτητές, συνδικάτα , σωματεία, αγρότες , απεργοί κατέκλισαν στην κυριολεξία την Πλατεία Πάρκου της πόλης και με συνθήματα , πανό και ομιλίες ζήτησαν να αποδοθούν οι ευθύνες στους υπαίτιους του τραγικού σιδηροδρομικού δυστυχήματος στα Τέμπη . Ζήτησαν «…να μην πέσει σιωπή στο έγκλημα…»
Η διαμαρτυρία – συγκέντρωση ολοκληρώθηκε με πορεία στους κεντρικούς δρόμους της πόλης
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiY_1t5zxDl39wk1_r7uJD_2ayZXGIrxoKKSkDTuxIDRJ9TU-LrqZyKw7FTvYIFsgiRjpbcipTrBYO4FP_4buVGIWRZMaTifAqKeFn8BtS-gbT6mGlOqvBjqKZSHaC4H2hAYc6kpznkABc/w36-h30-rw/google-news%2540x2.png)
ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
ΕΓΓΡΑΦΕΙΤΕ ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΜΑΣ ΣΤΟ You Tube
Δεν υπάρχουν σχόλια :
Δημοσίευση σχολίου
ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ:
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το STILIDA NEWS δεν υιοθετεί καθ' οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή.
Δεν πρόκειται να λογοκρίνεται κανένα σχόλιο που θα περιλαμβάνει καλοπροαίρετη κριτική ή θα διορθώνει κάποιο δικό μας σφάλμα.Τα συκοφαντικά, υβριστικά, απειλητικά, εκβιαστικά, ρατσιστικά ή κοινωνικού αποκλεισμού μηνύματα θα διαγράφονται.
ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΑΣ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ.
Απαντήσεις από τον διαχειριστή μόνο στα επώνυμα σχόλια.