Η εορτή των Θεοφανίων αποτελεί μία ξεχωριστή ημέρα για τη Χριστιανοσύνη. Με τη Βάπτιση του Κυρίου μας και τη φανέρωση του Τριαδικού Θεού, σηματοδοτείται η νίκη του Φωτός απέναντι στο σκοτάδι και η πνευματική αναγέννηση του ανθρώπου.
Το μήνυμα της λύτρωσης και της απελευθέρωσης που μας στέλνει αυτή η λαμπρή γιορτή, εύχομαι να αποτελέσει για τον τόπο μας και για καθέναν από εμάς, φάρο ελπίδας και αισιοδοξίας που θα μας οδηγήσει σε νέους «φωτισμένους» δρόμους, πλημμυρισμένους από αγάπη, ομόνοια και ευημερία.
Χρόνια Πολλά, με υγεία και φώτιση, σε όλους!
Βιργινία Στεργίου
Δεν υπάρχουν σχόλια :
Δημοσίευση σχολίου
ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ:
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το STILIDA NEWS δεν υιοθετεί καθ' οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή.
Δεν πρόκειται να λογοκρίνεται κανένα σχόλιο που θα περιλαμβάνει καλοπροαίρετη κριτική ή θα διορθώνει κάποιο δικό μας σφάλμα.Τα συκοφαντικά, υβριστικά, απειλητικά, εκβιαστικά, ρατσιστικά ή κοινωνικού αποκλεισμού μηνύματα θα διαγράφονται.
ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΑΣ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ.
Απαντήσεις από τον διαχειριστή μόνο στα επώνυμα σχόλια.