Τιμούμε και φέτος, την 48η επέτειο του Πολυτεχνείου
Συμπληρώνονται φέτος 48 χρόνια από την εξέγερση των φοιτητών του Πολυτεχνείου, τον Νοέμβριο του 1973.Το Πολυτεχνείο αποτέλεσε την αρχή για νέες ιδέες και νέες διεκδικήσεις. Κι αυτό θα συμβολίζει πάντα. Τον συνεχή αγώνα για τη διατήρηση της δημοκρατίας, για μια καλύτερη παιδεία, για ευημερία κι ανάπτυξη.
Τα μηνύματα του Πολυτεχνείου παραμένουν ζωντανά και επίκαιρα και αποτελούν μέχρι και σήμερα σύμβολα της διεκδίκησης των δικαιωμάτων της νεολαίας και της κοινωνίας για Ελευθερία και Κοινωνική Δικαιοσύνη.
Στέλνουμε το μήνυμα αυτό στους νέους και στις επόμενες γενιές. Είμαστε δίπλα στα παιδιά, τη σημερινή νέα γενιά, που έχει να δώσει τους δικούς της αγώνες για ένα καλύτερο μέλλον και να διασώσει την ελπίδα για ένα καλύτερο και δικαιότερο κόσμο.
Η Δήμαρχος Στυλίδας
Βιργινία Στεργίου
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiY_1t5zxDl39wk1_r7uJD_2ayZXGIrxoKKSkDTuxIDRJ9TU-LrqZyKw7FTvYIFsgiRjpbcipTrBYO4FP_4buVGIWRZMaTifAqKeFn8BtS-gbT6mGlOqvBjqKZSHaC4H2hAYc6kpznkABc/w36-h30-rw/google-news%2540x2.png)
ΒΡΕΙΤΕ ΜΑΣ ΣΤΟ FACEBOOK
ΕΓΓΡΑΦΕΙΤΕ ΣΤΟ ΚΑΝΑΛΙ ΜΑΣ ΣΤΟ YOU TUBE
Δεν υπάρχουν σχόλια :
Δημοσίευση σχολίου
ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ:
Τα μηνύματα που δημοσιεύονται στο χώρο αυτό εκφράζουν τις απόψεις των αποστολέων τους. Το STILIDA NEWS δεν υιοθετεί καθ' οιονδήποτε τρόπο τις απόψεις αυτές. Ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζει την γνώμη του, όποια και να είναι αυτή.
Δεν πρόκειται να λογοκρίνεται κανένα σχόλιο που θα περιλαμβάνει καλοπροαίρετη κριτική ή θα διορθώνει κάποιο δικό μας σφάλμα.Τα συκοφαντικά, υβριστικά, απειλητικά, εκβιαστικά, ρατσιστικά ή κοινωνικού αποκλεισμού μηνύματα θα διαγράφονται.
ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΑΣ ΘΑ ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΕΙ ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟ.
Απαντήσεις από τον διαχειριστή μόνο στα επώνυμα σχόλια.